17

Relacja z Rajdu Rowerowego Szlakiem Pochylni Kanału Elbląskiego 25.06.2017 r.

Pomyślnie ukończyliśmy rajd po pochylniach Kanału Elbląskiego, zaliczyliśmy wszystkie 5 pochylni Całuny – Jelenie – Oleśnica – Kąty – Buczyniec  oraz etapy wciągania i opuszczania statków na wózkach (z jednej strony dobrze że pochylnia nr 3 w Oleśnicy nie działała, zobaczyliśmy w ten sposób więcej  statków, jak miały krótszą drogę do przebycia :D, ale miejmy nadzieję że naprawią tą usterkę).

Podkład muzyczny specjalnie dobrany 😀 Tim McMorris – We’re Going Up 

Jak widać różnica wieku uczestników była spora ale nie odgrywała ona dużej wagi, wszyscy bo aż 25 uczestników + Bodzio sam. serwisowy, przejechało dystans ok. 64 km, i to po sporych wzniesieniach, co niektórym dało mocno w kość 🙂 W rajdzie brali udział uczestnicy z PTTK Malbork, Mikołajki Pomorskie, Stare i Nowe Dolno, Elbląg oraz oczywiście było sporo Dzierzgonian.

Ale taki był zamysł rajdu żeby podjeżdżać a nie zjeżdżać 😀 

Izba Historii Kanału Elbląskiego znajdująca się na 5 pochylni Buczyniec zasługuje na uznanie, jest tam przedstawiony spory kawałek historii wraz z masą zdjęć i opisów. Na początku został puszczony ok. 10 min film o pochylniach w małej sali kinowej. Makiety pochylni wersja statyczna,  ruchoma Maszynowni oraz lin bardzo ładne i fajnie przedstawione. Polecamy w 100 %. Dlatego na filmie jest tylko kilka urywków co by nie zdradzać bogatej zawartości 🙂

Trzeba będzie się jeszcze w sezonie wybrać tam i poczytać tą skarbnicę wiedzy 😀

Choć pogoda ogólnie dopisała (ulewa na 4 pochylni Kąty oraz na 5 w Buczyńcu, na szczęście było schronienie),  to sam powrót z Pochylni za Lepnem przed Myślicami był ciężki, padało i wiało, przez co naprawdę to dokuczało 🙁 Przed Pudłowcem zaczęło się rozjaśniać.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom, mimo niepogody daliście radę.

Szykujemy kolejny rajd nieco krótszy do 50 km, a szczegóły niebawem 😀

Do zobaczenia na kolejnym 😀

Galeria rajdu